KotiValituksetJoo Casino - Pelaajan tili on suljettu.

Joo Casino - Pelaajan tili on suljettu.

Suljettu
Tuomiomme

Pelaaja lopetti vastaamisen

Määrä: 2 610 €

Joo Casino
Turvaluokitus 8.0 Korkea

Yhteenveto tapauksesta

gbKäännösfi

Itävallan Joo Casinon pelaajan tili deaktivoitiin hiljattain tehdyn 100 euron talletuksen jälkeen, minkä seurauksena tilillä oli nollasaldo. Hän ei ollut saanut kasinolta mitään yhteydenottoa ja pyysi 2 610 euron kokonaistalletustensa hyvitystä. Kasino vahvisti, että tilin sulkeminen johtui hallinnon päätöksestä, ja tarjoutui hyvittämään vain viimeisimmän 100 euron talletuksen sähköpostitse suoritetun KYC-vahvistuksen valmistuttua. Pelaaja ei vastannut pyyntöihin toimittaa tarvittavat asiakirjat vahvistusta varten. Tämän seurauksena valitus suljettiin yhteistyön puutteen vuoksi, ja tili voidaan avata uudelleen, jos pelaaja jatkaa yhteydenpitoa.

Kirjoittaja: Matej
Complaint Resolution Center Deputy Team Lead / Casino Analyst
Lähetetty: 20.10.2025 | Suljettu : 29.12.2025
Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Hyvää päivää!

Talletin 2610 euroa Joo Casinolle!

Kun talletin viimeiset 100 euroa, tilini deaktivoitiin ja tilin saldo nollattiin.

Minulla ei ole pääsyä tilille, enkä ole saanut kasinolta vastausta viesteihini.

Pyydän täten kasinoa palauttamaan 2 610 euron talletukseni.


Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Tärkeä ilmoitus:

Casino.Guru ei koskaan pyydä maksuja tai pääsyä tileillesi KYC-prosessin suorittamiseksi. Jos joku väittää olevansa Casino.Gurulta ja tekee tällaisen pyynnön, älä jaa mitään tietoja . Otamme yhteyttä pelaajiin vain tämän virallisen valitusketjun kautta tai sähköpostiosoitteiden kautta, jotka päättyvät @casino.guru . Tarkista aina lähettäjän verkkotunnus ja vahvista ratkaisijan sähköpostiosoite napsauttamalla heidän avatariaan virallisessa valitusketjussa.

Jos jokin epäilyttää, ota meihin suoraan yhteyttä. Pysy turvassa.


Hei,

Kiitos paljon valituksesta. Olen pahoillani kohtaamastasi ongelmasta. Haluaisin kysyä sinulta muutaman kysymyksen tilanteesi selventämiseksi.

  • Oletko pelannut pelejä viimeisimmällä 100 € talletuksellasi?
  • Mikä oli tilisi saldo, kun kasino sulki sen?
  • Aktivoitko bonuksia viimeisimmän talletuksesi yhteydessä?
  • Oletko läpäissyt täyden KYC-vahvistuksen tai ainakin toimittanut kasinolle henkilöllisyystodistuksia vahvistusta varten?

Toivottavasti voimme auttaa sinua ratkaisemaan tämän ongelman mahdollisimman pian. Kiitos jo etukäteen vastauksestasi.

Ystävällisin terveisin,

Veronika

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Maksoin 100 euroa ja kun minut ohjattiin kasinon sivustolle, tilini deaktivoitiin.

Tililläni oli ehdottomasti 100 euroa jäljellä.

Minulla ei ollut aktiivista bonusta!

Vaatimukseni koskee 2 610 euroa, jotka talletin tälle kasinolle kahden päivän aikana. Koska tilini yksinkertaisesti suljettiin, minulla ei ole mitään mahdollisuuksia vähentää tappioitani.

Sijoitin paljon rahaa peliin

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

KYC-tarkistusta ei tehty eikä henkilöllisyystodistuksia lähetetty.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Hyvä Manfred,


Kiitos viestistäsi. Olemme tarkastelleet tapaustasi huolellisesti ja haluamme ilmoittaa, että tililläsi ei ole tapahtunut takavarikointia. Yksi talletus on pysynyt passiivisena. Voimme tietenkin hyvittää tämän summan.


Voit tarkistaa veto- ja talletushistoriasi milloin tahansa varmistaaksesi tietojeni oikeellisuuden.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Miksi tilini deaktivoitiin?

Näytä lainattu teksti

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

En voi tarkistaa mitään, koska tilini on deaktivoitu!

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

On mahdotonta hyväksyä, että kasino antaa sinun tallettaa niin paljon rahaa ja sitten sulkee tilin ilman varoitusta tai syytä!


Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

VIP-managerin mukaan tilini suljettiin pelikäyttäytymiseni vuoksi!

Miksi kasino sitten antaa minun tallettaa niin paljon rahaa!!!!!!

Nämä ovat erittäin kyseenalaisia ​​menetelmiä!

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Kiitos vastauksistanne. Voisitteko selventää, oletteko koskaan ilmoittaneet kasinon asiakastuelle uhkapelaamiseen liittyvistä ongelmista, vai onko kasino estänyt tilisi ennakoivasti ilman pyyntöänne?

Kuinka monta talletusta teit tälle kasinolle ja millä aikaväleillä?

Oletko pyytänyt, että viimeisin 100 euron talletuksesi palautetaan tilillesi?

Lähettäkää minulle myös kaikki sinun ja kasinon välinen viestintä tilisi sulkemiseen liittyen. Sähköpostiosoitteeni on veronika.f@casino.guru .

Kiitos yhteistyöstäsi.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Saitko viestini?

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
10 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Saivatko he sähköpostini, jossa viesti oli?

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Kyllä, olen vastaanottanut sähköpostisi. Kiitos paljon. Valitettavasti emme voi pyytää kasinoa palauttamaan pelaamiseen jo käyttämiäsi talletuksia. Voimme kuitenkin pyytää kasinoa palauttamaan viimeisimmän talletuksesi, jos sitä ei ole vielä palautettu. Kerrothan minulle, jos olet kiinnostunut.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi
Hyvä Porzellanpaul,

Pidennämme laskuria 7 päivällä. Huomaathan, että jos et vastaa annetun ajan sisällä tai et tarvitse enää lisäapua, hylkäämme valituksen.
Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Hyvää päivää!

Kyllä, haluan rahani takaisin.

Ystävällisin terveisin

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hyvä Porzellanpaul

Kiitos yhteistyöstäsi ja kaikkien tarvittavien tietojen toimittamisesta. Arvostan todella aikaa ja vaivaa, jonka olet tähän mennessä käyttänyt kaiken jakamiseen kanssamme.

Valituksesi siirtyy nyt prosessimme seuraavaan vaiheeseen, ja sen käsittelee nimetty ratkaisijasi, Matej ( matej.l@casino.guru ). Tämä on vakiovaihe menettelyssämme, sillä Ratkaisija ottaa suoraan vastuulleen viestinnän kasinon kanssa ja hallinnoi tapaustasi tästä eteenpäin.

Sinulta ei vaadita tällä hetkellä mitään toimia. Ratkaisijasi ottaa sinuun yhteyttä tämän ketjun kautta, jos lisätietoja tarvitaan. Voit olla varma, että tapauksesi on erittäin pätevissä käsissä.

Toivon sinulle onnea ja toivon, että tapauksesi ratkeaa pian sinua tyydyttävällä tavalla.

Ystävällisin terveisin,

Veronika


Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hei Porzellanpaul , oli mukava tavata!

Nimeni on Matej ja hoidan valituksesi jatkossa. Olen juuri tarkistanut tapauksen ja ymmärrän täysin huolesi puuttuvista talletuksista. Teen parhaani auttaakseni sinua ratkaisemaan ongelman mahdollisimman pian.


Haluaisin kutsua Joo Casinon edustajan mukaan keskusteluun ja osallistumaan myös tämän tapauksen tutkintaan. Voisitteko antaa lisätietoja siitä, miksi tämän pelaajan talletukset mitätöitiin ja tili deaktivoitiin? Olisin myös kiitollinen, jos kasino voisi toimittaa meille kaikki asiaankuuluvat todisteet. Kaikki arkaluontoiset tiedot tai sisäiset järjestelmätiedostot voidaan jakaa kanssani suoraan sähköpostitse. matej.l@casino.guru .

Kiitos kärsivällisyydestäsi ja yhteistyöstäsi etukäteen.


Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hei,


Kiitos tapauksen käsittelystä. Haluamme selventää, että pelaajan tili suljettiin hallinnon päätöksellä. Sulkemishetkellä saldo sisälsi pelaajan talletuksen 100 euroa, joka voidaan palauttaa.


Hyvityksen suorittamiseksi pelaajan on suoritettava normaali vahvistusprosessi. Kun vahvistus on suoritettu onnistuneesti, 100 euroa palautetaan vastaavasti.


Huomaa, että kaikkien historiallisten talletusten kokonaissumman palauttamiselle ei ole perustetta.


Jos tarvitaan lisäselvityksiä, olemme käytettävissäsi.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Miten minun pitäisi vahvistaa henkilöllisyyteni, jos minulla ei ole pääsyä tililleni?

Nämä ovat menetelmiä!

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Pitääkö minun todella odottaa minulta varastettuja rahoja?

Kasino on deaktivoinut tilini.

He käskivät minun tallettaa 2610 euroa. Pelasin 2510 euroa. Talletettuani viimeiset 100 euroa tilini deaktivoitiin ilman varoitusta, ja nyt minun on odotettava, että 100 euroa hyvitetään tililleni ja henkilöllisyyteni vahvistetaan, mikä ei ole mahdollista, koska tilini on deaktivoitu!

Tuo on kavallusta!!!!!

Itävallassa tämä on huijaus!

Niin minäkin ajattelen, kasinoiden maassa.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
9 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hyvä Porzellanpaul , mainitsit itse yllä, että olet tallettanut ja pelannut 2 510 euroa tallettamastasi 2 610 eurosta. Ellei joitakin voittoja ole mitätöity tai olet pyytänyt omaehtoista pelikieltoa tänä aikana, tämä vaikuttaa minusta lailliselta peliltä kasinolla, enkä näe mitään syytä palauttaa tätä summaa. Koska kasino aikoo hyvittää viimeiset 100 euroasi, en ymmärrä, mikä rahojen kanssa on ongelmana.

Vahvistuksen osalta voit vahvistaa itsesi ja maksutavan sähköpostitse toimittamalla kasinolle pyydetyt asiakirjat ja kuvat. Tarkista sähköpostisi kasinolta tulevien KYC-vahvistusta koskevien viestien varalta, mutta varmista erityisesti, että pyyntö tulee aidosta kasinon osoitteesta ( joocasino.com tulisi olla heti @-merkin jälkeen), ja että et vastaa huijarin tietojenkalasteluyritykseen. Pysy turvassa.


Hyvä Joo Casino , voisitteko kertoa meille, tehdäänkö KYC-vahvistus sähköpostitse, videopuhelun kautta vai avataanko tili uudelleen rajoitetusti toistaiseksi? Kiitos.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hei,


KYC-vahvistus suoritetaan sähköpostitse. Olemme jo ottaneet yhteyttä pelaajaan ja pyytäneet häntä toimittamaan tarvittavat asiakirjat, ja otamme häneen uudelleen yhteyttä varmistaaksemme, että tiedot toimitetaan.


Jos jotain muuta tarvitaan, olemme käytettävissä.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hyvä Joo Casino , kiitos, että pidät meidät ajan tasalla. Arvostamme sitä suuresti.


Hyvä Porzellanpaul , kerrothan minulle, kun olet lähettänyt kaikki kasinon pyytämät KYC-tiedot, jotta voimme pysyä asian käsittelyssä. Kiitos.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
deKäännösfigb

Pyydän kasinoa lähettämään minulle sähköpostin uudelleen.

Kiitos

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hyvä Joo Casino , voisitteko lähettää sähköpostin uudelleen ja liittää siihen kopion ( matej.l@casino.guru ), nopeuttaaksesi asioita? Kiitos paljon.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Hei,


Olemme lähettäneet toisen sähköpostin, jossa pyydämme tarvittavia vahvistusasiakirjoja. Jos pelaaja ei jostain syystä saa viestejämme, hän voi myös lähettää asiakirjat suoraan osoitteeseen support@joocasino.com


Vaaditut asiakirjat ovat seuraavat:


1) Henkilöllisyystodistus

Asiakirjasta on selvästi käytävä ilmi:

Valokuvasi

Koko nimesi

Syntymäaikasi

Asiakirjan voimassaolopäivä

Hyväksyttäviä asiakirjoja ovat muun muassa kansallinen henkilökortti, passi tai ajokortti. Huomaa: skannattuja kuvia tai kuvakaappauksia ei hyväksytä.


2) Osoitetodistus

Asiakirjan on oltava enintään 90 päivää vanha ja siinä on oltava seuraavat tiedot:

Sinun nimesi

Profiiliisi rekisteröity osoite

Myöntämispäivä

Esimerkkejä ovat esimerkiksi sähkölasku tai tiliote.


3) Maksutavan/maksutapojen todiste

Pankkikortteja varten tarvitsemme valokuvan, jossa näkyy:

Kortin numeron kuusi ensimmäistä ja neljä viimeistä numeroa

Kortinhaltijan nimi

Kortin voimassaolopäivä


Kun nämä asiakirjat on toimitettu, jatkamme varmentamiseen ja jatkotoimiin.

Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi

Kiitos päivityksestä Joo Casino , arvostan sitä paljon.


Hyvä Porzellanpaul , voisitko ilmoittaa meille, kun olet lähettänyt pyydetyt asiakirjat kasinolle joko vastaamalla heidän viimeisimpään sähköpostiinsa tai lähettämällä viestin osoitteeseen support@joocasino.com Kiitos.

Casino Gurun ylläpitäjän muokkaama
Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi
Hyvä Porzellanpaul,

Pidennämme laskuria 7 päivällä. Huomaathan, että jos et vastaa annetun ajan sisällä tai et tarvitse enää lisäapua, hylkäämme valituksen.
Automaattinen käännös:
Julkinen
Julkinen
8 kuukautta sitten
gbKäännösfi
Ikävä kyllä joudumme kertomaan, että koska pelaaja ei vastaa viesteihimme, kyselyihimme ja muistutuksiimme, emme pysty tällä hetkellä jatkamaan tutkimuksia tai tarjoamaan mahdollisia ratkaisuja. Näin ollen joudumme sulkemaan tämän valituksen.
Huomaathan, että pelaajalle jää mahdollisuus avata tämä valitus uudelleen milloin tahansa, mikäli hän päättää jatkaa kommunikaatiota. Me olemme edelleen avoimia avustamaan asian ratkaisemisessa, mikäli pelaaja päättää ottaa uudelleen yhteyttä.

Kiitos ymmärryksestäsi.

Parhain terveisin,
Matej
Casino.Guru
Automaattinen käännös:
flash-message-reviews
Käyttäjäarvostelut - Kirjoita omia kasinoarvosteluita ja jaa omat kokemuksesi
scamalert_1_alt
Casino Gurun työntekijät eivät koskaan kysy salasanaasi tai muita henkilötietojasi, pyydä pääsyä kasino- tai pankkitilillesi tai maksua palveluistamme.